|
||||
|
W Bibliotece jak w ulu - słodko i gwarnie!Z okazji Światowego Dnia Pszczół, obchodzonego 20 maja, Po krótkim materiale wideo, prezentującym ciekawostki z życia pszczół, ich hodowli i sposobach wykorzystania miodu na przestrzeni wieków, zaproszeni pszczelarze podzielili się z uczestnikami spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem. Słuchając ich odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania, nikt nie miał wątpliwości, że pszczelarstwo jest dla tych Panów nie tylko dodatkowym zajęciem ale i ogromną pasją. A ludzi z pasją można słuchać godzinami. Dlatego, gdy przeszli do prezentowania przyniesionych rekwizytów wykorzystywanych w tym rzemiośle, w sali zawrzało. Otoczeni przez młodzież uwijali się jak… pszczoły: odpowiadali na pytania, pokazywali narzędzia tłumaczyli i demonstrowali ich działanie. Nie było wyjścia, do oderwania tych najbardziej zainteresowanych tematem, musieliśmy użyć słodkości. Świeży, wielokwiatowy miód z pasieki p. Stanisława, na świeżym waflu był niczym wisienka na torcie – wspaniałym zakończeniem wydarzenia. Bardzo dziękujemy obecnym na spotkaniu uczniom i nauczycielom, a w szczególności panu Stanisławowi i Janowi – kto wie, być może ich zaangażowanie sprawi, że w przyszłości szeregi Koła Pszczelarzy w Przeworsku zasili któryś z uczestników dzisiejszego spotkania. Marcin Krzywonos W Bibliotece jak w ulu - słodko i gwarnie! (fot. MBP Przeworsk) |
| ul. Piłsudskiego 8. |